בנייה קלה סגירת מרפסת והפיכתה לחדר מגורים נוסף

סגירת מרפסת היא פרוצדורה שנעשית בדרך כלל בבית צמוד קרקע עם מרפסת. גם בבניין משותף יכול דייר אשר לרשותו מרפסת לסגור אותה אך הוא זקוק לאישור של 75% מהדיירים בטרם עשותו כך. לרוב, נהוג כי אם מדובר על דייר שגר מעל דייר שסגר מרפסת (ועל כן נוצרה לו מרפסת באופן מלאכותי) בנוסף לפנייה לשכנים עליו לשלם לו שכר טרחה שמכסה את עלות בנייתו באופן מלא או חלקי, על פי הסכם עמו. אם הגעתם למצב שכל הגורמים כולל המועצה מאשרים לכם לבנות, זה מה שמומלץ לכם לעשות כדי להגיע לחדר נוסף איכותי וגם לא יקר.

התבססו על פרויקט בנייה קלה לשם סגירת המרפסת

בנייה קלה, בשונה מבניית בטון, היא כזו שמתבססת על חומרים ירוקים, כלומר ידידותיים לסביבה. חומרים מסוגים אלו אינם "פשרה" ביחס לבטון, שלא תהיה פה טעות: מדובר על חומרים אקוסטיים, חזקים וחסונים שאף לא מצריכים חפירה של יסודות, במידה ומדובר במרפסת בקומת הקרקע. באמצעותם ניתן לבנות בתים מלאים על הקרקע. דוגמאות: פאנלי עץ, גבס לקיר פנימי, ועוד.

עלויות ופרוצדורה של בנייה קלה כסגירת מרפסת

כאשר קובעים עבור בנייה קלה למגורים מחיר הדבר כרוך בידיעת המטראז' של המבנה, כלומר ההיקף שלו במטרים. בהתאם לכך, ניתן לדעת כמה קירות יהיו וכמה חומרי בינוי יצטרכו כדי להשלים את הפרוצדורה. העלויות תמיד יהיו נמוכות יותר משל בנייה עם בטון. יחד עם זאת, גם כאשר אתם בוחרים חומרים עבור בנייה קלה סגירת מרפסת היא הטריגר כאן, אל תשכחו זאת. לכן, לא ניתן להסתפק בחומרים ממוצעים אלא בחומרים הכי איכותיים, בעלי ייעוד להתחבר לבטון ולהישאר יציבים במאת האחוזים מבחינה הנדסית וכמובן להיות תקניים ולעבור את אישורי מחלקות ההנדסה במועצה.

השלמת סגירת המרפסת

כאשר פרויקט סגירת מרפסת מוכן מבחינת בינוי עם פאנלים מבודדים ניתן לסגור אותו במגוון דרכים. אפשרות אחת היא להמשיך לבנות ופשוט ליצוק חלונות. אפשרות שנייה היא להשאיר את הקיר הקדמי פתוח ולהציב בו סגירת מרפסת עם פאנלי זכוכית הזזה גדולים בגודל של יתר הקירות. אם זהו חדר מגורים אנו ממליצים לבחרו באפשרות הראשונה. אם זהו חדר עבודה אנו ממליצים לבחור באפשרות השנייה וליהנות מנוף כאש אתם שונים בחדר החדש.