האם בטוח להחזיק כספת בבית או במשרד?

"אני לא סומך על הבנק, וגם לא על החברה הפרטית. הכספת היא עניין שלי, והיא תעמוד רק בבית שלי, או במשרד אותו אני מנהל". האם, לעתים, המחשבה הזו עברה בראשיכם – כאנשים עצמאיים? אנו בטוחים שלפחות פעם אחת במהלך חייכם הבוגרים – כן. הבה ונבדוק עד כמה זה כדאי. מאמר זה יבדוק את כל הנושא של כספת לבית או למשרד – האם בטיחותי? האם זה אכן מה שישמור על הרכוש שלכם? על החיים שלכם? כמו כן, יעסוק המאמר בהצבת כספת בבית – האם בטיחותי? האם זה מה שיערוב לאי אובדן רכושכם? הבה ונבדוק.

התנהלות עם הכספת בבית ובמשרד

כשאתם מציבים כספת בבית או במשרד, במקום השכרת כספת בתוך מתחם כספות פרטי, בדרך כלל זה לא יהיה בחדר. אתם בוודאי תזמינו טכנאי חציבה בקירות שיבוא עם ג'קסון או פטישון, יעשה חור מלבני בקיר, יטמיע בפנים את הכספת ויבנה איזשהו התקן פתיחה. כמו כן, ודאי הנחיתם אותו לעשות זאת במקום נסתר ולא איפה שבולט וכל האורחים עוברים. ובכן, מחקרים מראים שככל שהכספת הייתה מוסלקת ומוצנעת יותר, זה דירבן את המי ומי לחקור בנושא כשהם באו לבתים ולמשרדים השונים. מי שבא למשרד או לבית חש בשינוי, מרגיש שהיה בו שיפוץ, וזה רק עניין של זמן עד שהוא יגלה שיש לכם כספת. גם אם זה חבר שלכם, מספיק שהוא ריכל על כך עם צד ג', והוא שוחח עם גורם פלילי, וזה מתכון לשוד.

כספת במתחם פרטי שלא הוכשר להיות חדר כספות היא סכנת חיים

לא חשוב אם מדובר בבית או במשרד, אם הסלקתם את הכספת היטב או רק חלקית, צד ג' יגלה את הכספת שלכם במוקדם או במאוחר, וממנו זה ידלוף לשודדים מסוכנים בתוך זמן קצר, לרוב בדרך עקיפה. המפגש עם האיש עם האקדח הוא ממש עניין של זמן, ולכן כל עוד יש לכם בתוך הבית או המשרד כספת, אתם בסכנת חיים. המקרה היחיד בו ניתן לומר שזה בטוח הוא כאשר מדובר בבית של איש כוחות הביטחון (למשל שוטר) שחייב על פי חוק כספת לאפסון האקדח שלו. כל עוד אתם לא הוכשרתם לכך, פנו רק אל חדר כספות.