הדבקת חיפוי זכוכית על קיר – המדריך המלא

במדריך זה נלמד אתכם כיצד להדביק חיפוי זכוכית על קיר. ראשית כל, רצוי לרכוש את החיפויים אך ורק מחנות או מחברת מומחים המתמחה בזכוכיות לקיר. אתם יכולים לעשות עבודת הדבקה נהדרת אבל אם מכר לכם את החיפויים אדם שלא בקיא בתחום אתם עלולים למצוא את הקיר סדוק ושבור מהר משחשבתם. ודאו שמדובר בזכוכית מוגנת וחזקה המיועדת לחדרי מגורים ומטבח אשר נוסכת בקרב המשתמשים בטחון ויציבות הלכה למעשה ולא רק למראית עין. לרכישת החיפויים צריכה להתלוות גם רכישת דבק חיפויים, מברגה שהיא גם מקדחה (כולל דיבלים, ברגים ושייבות) ומסטיק אקרילי בצבע של החיפוי שקניתם כי זה פס ההדבקה הקדמי ביותר בחיפוי: למעשה, הכלי שמוחק את החריצים בין חלקי החיפוי והופך את הקיר לאחיד.

שלב ראשון – הדבקת החיפויים משמאל לימין או מימין לשמאל

זה שלב שהוא יחסית פשוט. הכניסו את שפופרת הדבק לאקדח שיפוצים, הפכו את החיפוי לחלק הלא דקורטיבי ומרחו שם 3-4 נקודות דבק. הדביקו את החתיכה הראשונה לפינה העליונה או התחתונה של החלק הימני או השמאלי ביותר בקיר והמשיכו כמו פאזל. בדרך זו אתם שומרים על הישר ונמנעים מהדבקה עקומה. חשוב להדק היטב כל הדבקה כדי לוודא ששום חלק לא בורח לכם, מתעקם וגורם להדבקות עקומות בהמשך.

שלב שני – השחלת ברגים באמצעות המקדחה-מברגה

קחו את המברגה והוציאו ממנה את ראש ההברגה. הכניסו במקומו ראש קידוח וגשו לחיפויים המודבקים בפינות הקירות ולאורך הקו עם הקיר האנכי. קדחו בכל אחד מהם חור. הזכוכית לא תישבר כי היא זכוכית בטיחות שניתן לקדוח בה. החלק היחיד שיישבר הוא מקום הקידוח באמצעות חור אסתטי, ולא יותר מכך. השחילו מיתד (דיבל) לחור שיצרתם ודאגו שהראש שלו יעבור את החיפוי וייגע בקיר הפנימי. קחו שייבה דקה יותר מהחור שנוצר והשחילו אותה על בורג. החליפו לראש מברגה מתאים וקדחו את הבורג עם השייבה עליו עד שהיא נכנסת והראש מהודק בעובי הקיר. פעולה זו מספיקה לעשייה רק בחיפויים הפינתיים או הצידיים.

שלב שלישי – השטחת מסטיק אקרילי על החריצים

הביטו בעבודה שיצרתם. האם אתם רואים חריצים לא מחמיאים שגורמים לחיפויים להיראות פאזל ילדים ולא קיר בצבע חדש? זו בדיוק המטרה. אין דרך אחרת לעשות זאת ולשם כך נועד המסטיק האקרילי. לכל קיר זכוכית לבית  -המסטיק האקרילי המתאים לדגם שנרכש.  קחו אותו ובאמצעות הפיה הדקה של הבקבוק לחצו על התחתית. החומר ייצא בצורה של חריץ-חיפוי ויסתיר אותו. חזרו על הפעולה ברחבי כל החריצים. במידה וחלק מההתזות של המסטיק נעשות עבות מדי, ניתן להשטיח עם נייר זכוכית.