הובלות קטנות – מה זה בעצם?

כאשר מדברים על הובלות קטנות בגבעתיים ובכלל, מתכוונים על פי רוב, להובלה מצומצמת של מספר מוצרי חשמל גדולים או ריהוט שאינו ניתן להעברה ברכב פרטי רגיל. במאמר זה תמצאו כמה שאלות ותשובות שיסבירו לכם קצת יותר על השירות.

האם יש הבדל במחיר של הובלה סטנדרטית לעומת הובלה קטנה?

ברמה העקרונית, אמור להיות הבדל כמובן, שהרי המובילים סוחבים פחות פריטים, וגם מסיימים את העבודה מהר יותר מאשר בהובלה סטנדרטית. מצד שני, המרחק, אותו נדרשים לנסוע המובילים, הוא עדיין אותו המרחק וכך גם עלות הדלק. לכן, ייתכן בהחלט שחברות הובלה מסוימות יתנו עדיפות להובלה סטנדרטית מלאה, מאשר להובלה קטנה, או שתיאלצו לשלם עבור הובלה קטנה, מחיר גבוה, שמתקרב מאוד למחיר של הובלה סטנדרטית מלאה.

  1. כיצד ניתן לחסוך במחיר של הובלות קטנות?

ישנן לפחות 2 דרכים, בהן ניתן לחסוך לא מעט כסף, כשמדובר בהובלות קטנות. ראשית, אם ניתן לסחוב את פריטי ההובלה עם או בלי עזרה של חברים, כל שנותר הוא ליצור קשר עם בעל טנדר באזור הרלוונטי, ו"לשכור" ממנו את הטנדר למספר שעות (כולל כמובן את עלות הדלק), ובכך לחסוך כמה מאות שקלים. דרך נוספת, היא לנסות לקבל "הובלת טרמפ" כלומר להצטרף להובלה אחרת באזור הרלוונטי, ולשלם את החלק היחסי שלה.

  1. כיצד ניתן לדעת האם המחיר שהוצע לי הוגן?

כמו בכל תחום כמעט, ביצוע סקר מקיף והשוואת מחירים הכרחיים, במיוחד לכל מי שאינו עובד בענף ההובלות. יש לזכור שנציגי חברת הובלות קטנות בראש העין או בכל מקום אחר, עושים שקלול של מספר הפריטים ומשקלם, הדרך שאותה נדרשים המובילים לנהוג, וכמובן הנגישות לדירה הרלוונטית וקיומה של מעלית. כל אלה נותנים לחברה אינדיקציה לגבי מספר האנשים שיידרשו להובלה, וכן מספר שעות העבודה המשוער, ומכאן נגזר המחיר.

  1. קניתי מקרר חדש ואני מעוניין להיפטר מהישן, למי כדאי לפנות?

מקרה כזה, נחשב לא פעם כ"קלאסי" להובלות קטנות. לרבות מהחברות בענף, ישנם מחסנים עבור פריטים ישנים, והן קונות ומוכרות ציוד מיד שנייה, כגורם הכנסה נוסף לעסק שלהן. כך שעם קצת מזל, ניתן יהיה להרוויח כמה פרוטות עבור המקרר הישן, להוזיל את עלות פינויו, ועלות הובלת המקרר החדש.