חשבונית לשכיר שעובד בעבודה בה משלמים ללא משכורת

חשבונית לשכיר מספקת לעובד שלא מקבל תלוש משכורת פתרון פיננסי חוקי שימנע תשלומי מס כבדים. כאשר מישהו התקבל לעבוד בוולט, למשל, הוא למעשה עובד בשביל כסף מזומן וצריך לספק לחברת וולט חשבונית עם השם של העסק שלו. בחברה כמו וולט, הפיכת העוסק מפטור למורשה אינה שאלה אלא ודאות. זהו תאגיד רווחי מאד שעובדים יכולים להגיע בו לאלפי אם לא לעשרות אלפי שקלים בחודש. לכן, מי שהתקבל לשם צריך למצוא דרך לקבל תלוש משכורת במקום לנפק חשבונית, ואת זה עושים באמצעות חברה ייעודית.

הנפקת חשבונית לשכיר שעובד בוולט

כאשר אתם שותפים בחברת וולט אך למעשה עובדים כשליחים, אתם יכולים לתת הוראה להעביר את הכסף שלכם לחברת חשבונית לשכיר. חברה זו תנפק עבור וולט את החשבונית במקומכם ותספק לכם תלוש משכורת. במוסדות האכיפה כמו ביטוח לאומי ותיאום מס ידווח כי חברת חשבונית לשכיר היא מקום העבודה שלכם, ולא תיק עצמאי עם וולט בתור לקוח.

מחיר השירות ואופן גבייתו

מחיר השירות נגבה באמצעות תלוש המשכורת ובממוצע הוא סובב סביב ה- 5%. המחיר מגלם בחובו את הטרחה שבהנפקת החשבונית ודיווח חברת חשבונית לשכיר על עצמה כעצמאית במקומכם, כמו גם הנפקת תלוש שכר וולט במקום האילוץ לספק לה חשבונית בעצמכם.

ניכויים נוספים שמומלץ לבדוק ולהסדיר

בדרך כלל, בחברות המעניקות שירות חשבונית לשכיר מנוכה גם דמי מעביד, כספים שמשולמים לעובד במידה ופוטר מעבודתו. בחברה שמנכה סכום זה יהיה מאיפה לשלם לכם במקרה זה. אם אתם לקוחות של חברה שלא מנכה סכום זו אתם יכולים להירשם במקביל לחברת ביטוח או חברה שמתמחה בקרנות השתלמות ופנסיה ולפתוח בעצמכם קרן אליה תפרישו מדי חודש אחוזים מכספי הרווח שלכם ותוכלו לפדות את הקופה הזו או בנקודה מוסכמת מראש בציר הזמן או ביום הפיטורין מהחברה.

כדאי לדעת: שירותים נוספים מחברת חשבונית לשכיר

סיוע לעצמאיים למלא תיאום מס, דו"ח שנתי והצהרת הון 5 שנתית, טייפים להתנהלות נכונה במשלחי יד עצמאיים לעומת עבודות שכירות ועוד. חברת חשבונית לשכיר צריכה לגבות את הלקוחות שלה גם בנושאים הקשורים לתיקי עצמאי שהם פתחו.