טיפים חיוניים להסדרת כספת בבית

כספת היא התקן ההגנה מספר אחד על רכוש יקר. הדבר היה כך מאז ומעולם ועל כן השתמשו בו בעיקר דיירים שאגרו ציוד יקר ורב ערך בביתם באופן ניכר. סוג נוסף של צרכני כספת בבית הם אנשי כוחות הבטחון האזרחיים ומטעם משרד הבטחון: חברות אבטחה, משטרה וגופים חשאיים. בארגונים הללו, בשונה מצה"ל, לא מסתפקים רק בהודעה כללית לפיה הנשק יאוחסן מאחורי 2 מנעולים, אלא מחייבים את העובדים לרכוש לעצמם כספת לבית המיועדת לנעילת כלי נשק קלים. תכולה ייחודית נוספת שדורשת כספת היא תרופות, ובמיוחד כשמדובר בתרופות מסוכנות לילדים. אם יש לכם בבית קנאביס רפואי ואתם מגדלים ילדים, מאד חשוב לנעול אותו בכספת. ישנה כספת לבית אשר ייעודית לתרופות ומשמשת בדיוק למטרה זו.

טיפ מס' 1: תכונות טכניות נדרשות מכספת

משקופי U – משקופים קונזוליים עבים מפלטת הכספת. עוביים מהווה הגנה מקידוח, דגדוג הדלת ופריצה של המנעול, שנעשית בכספות בהן אין משקופים. בכספות כאלו, שנרכשות בחנויות כלי בית בדרך כלל, ניתן לבצע פריצה באמצעות מכת אגרום קלה על הגג שמדגדגת את המנעול. משקופי U שומרים על הדלת דבוקה לציר הנעילה גם בעת ספיגת מכה חזקה מאד על הגג.

ציפוי זכוכית – ציפוי שנועד לחסום אפשרות של ניסור בדיסק מנעולנים או בקידוח. הציפוי נמצא בקו הקדמי של הכספת ומשמש כשכבת ההגנה שפשוט תמנע פיזית את הפריצה הפלילית.

בריחים צפים – בריחים עגולים אשר במגע של חפץ כלשהם עמם הם מסתובבים במהירות. הדבר חיוני להגנה מפני מי שיחליט לנסר לכם את הבריחים לצרכי פתיחת כספת לבית.

מנעול גיבוי לאלקטרוני – מנעול מכני המשמש כגיבוי במקרה שנגמרה הבטרייה במנעול האלקטרוני או שישנה בו תקלה אחרת, והתכולה שלכם נעולה בפנים.

טיפ מס' 2: מקום רכישת הכספת

כספת לבית יש לרכוש אך ורק מספק כספות מקצועי שהוכשר לתפקידו כמתקין וכמטמיע כספות בבית. הוא עושה זאת בהתבסס על הרחבת גבס או בטון או חציבה והסתרה בקיר קיים, עם גישה שלכם להתקן. יותר משחשוב לקנות כספת איכותית, חשוב לחבר אותה באופן איכותי לקיר למניעת עקירתה וגניבתה. יתרון חשוב נוסף אצל הספק שלכם הוא שתמיד תהיה תמיכה, לפחות כל עוד הכספת באחריות. בחנות כלי בית אין בהכרח אחריות למוצר הנעילה שרכשתם ואתם עלולים למצוא את עצמכם עם מוצר יקר באיכות לא טובה, ללא מענה שיינתן לכם.