טיפים לבחירת מכונת תפירה

מכונת תפירה היא אחד המכשירים המורכבים ביותר בתעשיית האומנות. זהו מכשיר שדורות על גבי דורות של אומנים השתמשו בו ליצירת בגדים ולתיקון בגדים קיימים. מעוניינים לדעת כיצד לבחור מכונות תפירה? במאמר זה ננחה אתכם בהתבסס על 3 פרמטרים: טכניקות, מחטים וסוג הטכנולוגיה הנדרש.

טיפ מס' 1: בחרו על פי טכניקות התפירה הרצויות

תפירת סטרץ' היא תפירה עם בדים מתוחים ליצירת בגדים נצמדים או במידות קטנות ביחס לטווח המתאים עבור הלובש אותם. תפירת אוברלוק – בדיוק ההיפך. תפירה שמטרתה ליצור בגד מכיל, עבה ורחב. מומלץ לבחור מכונת תפירה אשר חוזקתה ידועה בעיקר בסוג התפירה שמעניין אתכם. אם אתם עושים בגדים נצמדים, תעשיית מכונות הסטרץ' תהיה מתאימה לכם יותר מהאוברלוק, ולהיפך.

טיפ מס' 2: בחרו על פי סוג המחט

חשוב לוודא כי ישנן מחטים נוספות לזו של ברירת המחדל, שמתאימות למכונה שבכוונתכם לרכוש. כשאתם עושים את הבדיקה הזו, ודאו כי מותגים כמו Groz Beckert כלולים במחטים המתאימות. זוהי מחט שמאד כיף ליצור איתה וגם לתקן באמצעותה את הביגוד הקיים, ולכן נוכחותה במכונה שלכם יכולה להקל עליכם משמעותית בהשוואה לכלי אחר.

טיפ מס' 3: מומלץ לבחור מכונת תפירה חשמלית

מכונת תפירה ידנית משמשת בעיקר לאימון ולבדיקת יכולת התפירה לפני שיוצאים לעבודה. תפירות מקצועיות, בהיקפים גדולים, עושים רק על מכונת תפירה חשמלית ויעילה אשר מגיעה למהירויות גבוהות וכמעט שלא מצריכה מאמץ פיזי מהעובד עליה. מכונת תפירה חשמלית תביא אתכם לביצועים שונים לחלוטין, כאלו שלא הכרתם בעבר. אם אתם מעוניינים להשתדרג ולשפר את יכולת התפירה שלכם, מומלץ לרכוש מכונת תפירה חשמלית.

טיפ מס' 4: מומלץ לוודא כי ישנם רכיבי חילוף ותמיכה זמינה לתיקונים עבור המכונה

חנות מכונות תפירה ידניות וחשמליות מקצועיות אינה רק בית מכר, אלא צריכה להיות גם המקום שיספק לכם שירות תמיכה ותיקונים. ודאו כי המקום בו אתם עומדים לרכוש מכונת תפירה הוא אכן כזה ומספק את כל התמיכה לקניינים שלו. בכך, תוכלו להבטיח מכונת תפירה איכותית וללא חשש במקרה של קלקול, שכן תמיד יהיה מי שייתן לכם תמיכה בתיקון שלה. בחנות כזו הכי כדאי והכי בטוח לרכוש את מכונת התפירה שלכם.