טיפים מעשיים למימוש הרחקת יונים

מעוניינים להיפטר ממטרד היונים שבמרפסת שלכם? בחלון שלכם? בגגון הכביסה שלכם? במקבץ טיפים זה תוכלו לקבל את כל האינפורמציה כיצד לממש את ההרחקה בהצלחה. חשוב לציין כי הרחקת יונים היא אחת הפעולות החשובות והקריטיות שתצטרכו לבצע אם הן אכן שוהות בביתכם. אלו ציפורים מעבירות מחלות בשל כך שהן לא מקננות לצרכי חיבה, אלא על מנת לעשות את הצרכים שלהן על רצפת אדן החלון או על החבלים של הכביסה. מעבר לכך שקשה מאד לחטא את זה, הדבר מעמיד אתכם בסיכון לדרדר את הסניטציה הביתית. על כן, את נוכחות היונים חובה לעצור וכמה שיותר מהר.

טיפ מס' 1: היעזרו באמצעים חדים ומשוננים על אדן החלון

אמצעים אלה הם דוקרני יונים והם משמשים ככלי הרחקה פסיביים. הם מושמים על אדן החלון במטרה שהיונים יחזרו באופן תדיר. הפעם, תחכה להן הפתעה, סט דוקרנים שמוכן ללכוד אותן. רובן פשוט יזהו את הסט וימשיכו לנדוד הלאה, אבל אלו שלא – אינן צפויות להיתפס ממושכות בדוקרן, ובוודאי שלא להילכד בו באופן בלתי הפיך. הן צפויות לשהות באזור החלון באופן ממושך ולהשתחרר מהדוקרן ללא פציעה, אך עם הרגשה לא נעימה. בשל כך, הן לא יבצעו קינון חוזר במרפסת שלכם, בחלונכם או בכל מקום אחר בו התקנתם את הדוקרן.

טיפ מס' 2: היעזרו באמצעים אולטרסאונים למימוש ההרחקה

אמצעים אולטרסאונים הם מכשירים משמיעי קול וצליל שאינם בטווח התדרים שלנו כבני אדם. המכשירים מרעישים מאד בקרב ציפורים ובפרט – יונים, ומשמיעים רעש חזק ולא נסבל על פי תגובות המוח שנרשמו לגבי יונים בעבר. בשל כך, היונים ידחו את המרפסת או את החלון שלכם ולא ישובו לקונן בהם.

טיפ מס' 3: מומלץ להסתייע בהמלצה של מומחה הרחקה

בל נשכח כי כל דירה מהווה מקרה ייחודי, ולכל מרפסת או חלון מתאים אמצעי הרחקת יונים אחר. לכן, על מנת לדעת מה מתאים לכם, חשוב להיוועץ עם איש מקצוע מומחה בסוגיית הרחקת יונים. הוא יספק את כל המידע הנדרש על ההרחקה וידאג לכך שהאמצעי האפקטיבי ביותר יהיה זה שיוצב בחזית החלון או המרפסת שלכם, למימוש תוצאת הרחקה עוצמתית ומורגשת.