טיפים מקצועיים לאיתור נדל"ן מסחרי

אזורים שרבים לא יכלו לדמיין כאזורי מגורים מטעמים שונים – עשויים להיות אטרקטיביים מאד בתחום המסחר. בשנות התשעים של המאה הקודמת, שכונות כמו נווה שרת בתל אביב והר חוצבים בירושלים נעשו כר פורה לחברות הייטק, חנויות ומרכזי תעשייה, ועל כך לומדים היום בכל קורס השקעות בנדל"ן. מעוניינים להיות התעשיינים ובעלי החנויות המשגשגות – הבאים? לנו יש מידע על אזורים שבעוד 5 שנים יהפכו להיות מרכזים עסקיים חשובים ברמה הארצית.

טיפ מס' 1: התמקדו בפרסומים של נדל"ן מסחרי ליד ערים גדולות

הפרסומים בדבר הנדל"ן המסחרי בנחל חדרה מצפון לעיר זו, ובדבר עיר הבה"דים ליד באר שבע הם פרסומים שמאד מומלץ לקחת ברצינות. האזורים הללו, שהיו בעברם אזורי ספר, עשויים להיות מרכזים מסחריים חשובים. צירי ההגעה אליהם נוחים, ותושבי הערים הללו צמאים לידע חדש ומקומות עבודה משגשגים. לכן, ככל שמציעים לכם נדל"ן מסחרי שצמוד כבר לעיר קיימת, זו עשויה להיות הזדמנות בלתי חוזרת עבורכם.

טיפ מס' 2: בחנו כמה סוגי חנויות ובחרו בהתאם לעיסוק שלכם

בתחומים בהם חשוב שיראו את המוצרים, למשל תכשיטים, בגדים, כלי נגינה, וכד' – לא מומלץ להתפשר על חנות בבניין. הטרנד לשכור חנות בבניין מופץ בכל מיני פרויקטים ברחבי הארץ. אבל במכירת ציוד ויזואלי כמו זה שצוין כאן, זה לא יועיל. יהיה לכם קשה מאד עד בלתי אפשרי להביא תנועה לחנות הזו. כאשר מדובר במשרד, סוכנות לביטוח, או כל מקום בו מתנהלים מקצועות חופשיים, ניתן להתמקם גם בתוך בניינים.

טיפ מס' 3: התאימו את גודל החנות לשיטת העבודה שלכם

חשוב מאד למצוא חנות שהגודל שלה מתאים לשיטה בה אתם עובדים. אם יש לכם עובדים בחנות הקיימת, שכל אחד מהם עושה משהו אחר, חשוב שבחנות שמהווה עבורכם נדל"ן מסחרי יהיה מספיק מקום למימוש כל הפעילויות שלכם. לדוגמה, אם אתם מכון לקוסמטיקה, ויש לכם גם עובדת מניקור, גם עובדי פדיקור וגם מטפל פנים, יש לדאוג לחדרים או לשטח פנוי לשלושתם יחדיו, כפי שהתנהלתם עד כה.

טיפ מס' 4: בדקו או פוטנציאל האזור להתרחבות

במידה ויש באזור פוטנציאל התרחבות, בונים שכונות מגורים חדשות ויש ביקוש לנדל"ן בסמוך לחנות, יהיה זה כדאי מאד להיכנס לעסקת נדל"ן מסחרי שם. מובטחת תנועה גדולה של קהל, מה שהופך את החנות לכדאית לאחזקה. את פוטנציאל האזור ניתן לבדוק בעיון בתכניות המתאר שלו בוועדות התכנון וגם דרך מכרים שונים המעידים על עצמם כמי שהתעניינו בעבר באזור.

ועוד טיפ קטן לסיום – אנו ממליצים לכם לעבור קורס שיווק ומכירות שיסייע לכם רבות בתחום הזה ויעלה את סיכויי ההצלחה שלכם!