טיפים נדל"ניים חשובים על בתים למכירה בקיסריה

כשאתם מחפשים בתים למכירה בקיסריה, עליכם לעשות את הטוב ביותר כדי למצוא את ההתאמה המושלמת. בית היא השקעה כלכלית לא מובנת מאליה, ומעבר לכמות הכסף שיש לכם כעת. משמעות השקעה כלכלית זו היא בתמורה שאתם מצפים שהבית הזה יביא לכם: אם זה למגורים – סביבת המגורים, החומר האנושי שלה וקרבתה למקומות שאתם חפצים בהם, צריכות כולן להתאים. אם המטרה היא השקעה – התמורה צריכה להיות אחת ויחידה: שמירה על ערך יציב, תוך סיכוי גדול לעלייה בשיעורו.

טיפ מס' 1 לרוכשי בית בקיסריה למגורים: בצעו ניתוח SWAT או בדק בית מקצועי מחברה מומחית

ניתוח SWAT הוא דוגמה לניתוח מקצועי שחברות בדק בית יכולות לעשות עבור בתים למכירה בקיסריה, אבל גם אתם יכולים לעשותו ברמה הבסיסית. מודל SWAT הוא ראשי תיבות של Strengths (חוזקות), Weaknesses (חולשות), Advantages (יתרונות) ו- Threats (איומים). חוזקות וחולשות ניתנים לשינוי כי הם קשורים למאפייני הבית בלי קשר למיקום שלו. יתרונות ואיומים לא ניתן לשנות לבד באופן צרכני אלא אולי על ידי התארגנות קבוצתית של השכנים, משום שהם קשורים למה שקורה בחוץ, קרי בשכונה ובעיר. בגדול, הניתוח הזה בינארי, מבוסס על תוצאות N (שלילי) או P (חיובי). מה שגורם לשליליות התוצאה של קניית בתים למכירה בקיסריה הוא קיומו של איום אחד לפחות (דהיינו יש T ב- SWAT שלכם), כי A (יתרון) זו מעלה, ו- S, W ניתנים לשינוי בכל מקרה כי הם בתוך הבית. דוגמה לחוזקה: הבית הנמכר תוחזק על ידי חברת שיפוצים הכוללת צבע, חשמלאי ואינסטלטור. דוגמה לחולשה: הילד של מוכר הבית שבר את זגוגית החלון. דוגמה ליתרון: האזור עומד לפני עליית ערך, ועתידים להיבנות בו קניון, תחנת רכבת ומרכז רפואי חדש. דוגמה לאיום: העירייה ביטלה תכניות פיתוח ובנייה, כולל תמ"א בבניינים עקב התחזקות הפשע בשכונה. כמובן שאם יש אחד כזה לפחות, לא כדאי לקנות שם למגורים. אם אינכם סומכים על כושר השיפוט שלכם, ניתן להזמין חברה מקצועית לבדק בית.

טיפ מס' 2 למשקיעי נדל"ן – בדקו את האזור על פי התשומות ולא התפוקות

אל תשאלו את עצמכם "האם באזור פועלים משקיעים". דווקא אם באזור מסוים בו קיימים בתים למכירה בקיסריה יש הרבה משקיעים זה סימן שתהיה לכם הרבה תחרות. במקום השאלה הזו, שאלו את עצמכם "האם באזור שאני קונה יש הרבה דורשי דיור"; קונים אחרים או שוכרים המעוניינים בצמוד קרקע כיאה לקיסריה. בשכונה בה יש דורשי דיור רבים הכי כדאי לכם להשקיע.