כל מה שחשוב לדעת על צבע מעכב בעירה

צבע מעכב בעירה הוא צבע דקורטיבי שנועד למנוע התפשטות להבות אש, בדרך כלל במשך חצי שעה עד שעתיים, אך יש צבעים שיכול לתת גם הגנה של כמעט עד שלוש שעות. הצבע עצמו נראה כמו צבע רגיל לכל דבר ומשתמשים בו בצורה רגילה בעת הצביעה, אבל הוא מספק בטיחות נוספת לכל מבנה על ידי תכונות חשובות המאפשרות הפחתת דליקות ושריפת חומרים מגורמים שונים, הפחתת כמות העשן בעת שריפה מה שיפחית כמו של נפגעים משאיפות עשן, הפחתת עוצמת האש והאטה של קצב התפשטות האש ולכן השימוש בו הוא חיוני וחשוב מאוד.

איך עובד צבע מעכב בעירה?

צבע מעכב בעירה מגיב למצב בו הוא נחשף אל חום עז על ידי שחרור גז משכך להבה ובצורה הזו הוא יכול לעכב את התפשטות הלהבות בצורה משמעותית, מה שנותן יותר זמן לכוחות הכיבוי להגיע, לאנשים לצאת מהמבנה ויכול לאפשר שליטה טובה ומהירה יותר על השריפה והצלת חיים משמעותית וכמו כן גם הצלת רכוש.

תעודות ואישורים של צבע נגד אש

גם חוקי הבנייה הבינלאומיים וגם המקומיים העוסקים בהגנה מפני אש דורשים שהתקרה והקירות במבנים מסויימים, וחלקים נוספים במבנים אחרים, יעברו בדיקות הגנה מפני אש בהתאם לתקנים מחמירים.

לכן חשוב מאוד לעשות שימוש עם צבע נגד אש איכותי. הבדיקה של צבע שמתיימר להיות מעכב אש מבוצעת לפי מהירות התפשטות הלהבות וכמה עשן הוא מייצר כאשר הוא נחשף ללהבה במגע ישיר. ככל שדירוג ההתפשטות של הלהבה יהיה גבוה יותר, בדרך כלל מסומן בדירוג A, הצבע יהיה חסין יותר ויספק הגנה טובה יותר מול אש לוהטת ושריפה קשה.

לכן, כאשר אתם בוחרים צבעים מעכבי בעירה, עליכם לבדוק היטב את האישורים שלהם ואת התקנות בהן הם עומדים בכדי להיות בטוחים כי אתם מבצעים בחירות נכונות ובוחרים בצבעים אשר ישמשו אתכם בצורה הטובה ביותר ויהפכו את המבנה להרבה יותר בטוח והרבה יותר מוגן מפני אש, מבנה שישמור גם על עצמו מפני אש אבל יותר מכל – יאפשר להציל חיים במקרה של שריפה מסוכנת.