כל מה שחשוב לדעת על צבע נגד אש וציוד מקצועי לכיבוי אש

ציוד כיבוי אש נדרש על פי חוק במבנים שונים. יש מבנים ציבוריים ופרטיים, גופים פרטיים, משרדים שונים ועוד מוסדות אשר חייבים על פי חוק להקים מערכות לכיבוי אש אוטומאטיות. במקרים אחרים יידרשו גופים מסוימים להציב בתוך העסקים שלהם או בבניין ציוד לכיבוי אש, אשר נקבע בחוק כציוד שיכול לתת מענה מיידי לאש שפורצת במקום או אפילו לעשות שימוש עם צבע נגד אש בעת הבניה. יש גם כלי תחבורה שונים שעל פי חוק מחויבים באחזקת ערכות ציוד כיבוי אש בתוך ארגזי הכלים שלהם או במקום אחר בכלי הרכב. מי שמפקח על כל הנושא של ציוד כיבוי אש במבנים ועסקים הם נציגי גופי הכבאות באזורים השונים. הם עושים את הביקורות ונותנים אישורים מתאימים לעסקים ומבנים שונים לצורך קבלת רישוי עסקים, או קבלת היתר לאכלס בניין.

 

סוגי ציוד לכיבוי אש

 

כאמור יש ציוד כיבוי אש שהוא למעשה ציוד לגילוי פריצת אש ומתן תגובה מיידית לכך. מדובר בספרינקלרים שמותקנים על תקרות במבנים שונים, כמו משרדים, בתי מלון, מפעלים, סופרים, צימרים ועוד. בתוך הספרינקלרים יש גלאי עשן שתפקידם לזהות עשן של שריפה. ברגע שמאובחן מצב כזה הם מתחילים להזרים מים על הדליקה בצורה אוטומטית. המים מגיעים אליהם באמצעות מערכת צינורות שמחוברת למיכלי מים גדולים שנמצאים בבניין. בעלי הנכסים צריכים לדאוג שהמיכלים יהיו מלאים כל העת, ולמצב שבו המערכת תעבוד ולא תהיה סתומה מסיבות שונות. אחרת כל האפקט של הפתרון האוטומאטי נעלם. הכוונה היא למנוע נזק גדול שייווצר מהתפרצות אש גדולה.

סוג נוסף של ציוד הוא ציוד מעכב בערה כמו צבע נגד אש או שימוש בחומרי בניה אשר יכולים לעכב את הבערה וכך לאפשר הצלת חיים ממש וצמצום של התפשטות האש עד ההגעה של כוחות הכיבוי.

 

ציוד כיבוי נייד

 

יש ציוד כיבוי אש שמונח במקומות שונים במבנים שונים. מדובר בארונות כיבוי אש, בגלגלים, בזרנוקים, במטפי כיבוי ובעוד מוצרים שימושיים למקרי שריפה. יש עסקים רבים כמו נשקיות, חדרי נשק, מפעלים שונים ועוד שמחויבים בהחזקת מטפי כיבוי ועוד ציוד כיבוי אש בתוך העסק. יש ספקים רבים של ציוד לכיבוי אש. כל אחד צריך לבדוק בעצמו מחירים ותנאים של קניית ציוד כזה. אתרי אינטרנט רבים מציעים את הציוד לכל מי שמבקש. אתרים מושקעים שיש בהם הסברים ומידע בתחום הם אתרים רציניים, ואפשר לפנות אליהם לצורך קבלת מידע וביצוע הסכם קנייה.