מגהץ קיטור איכותי – כך תדעו איך לבחור אותו

מגהץ קיטור הוא מכשיר יישור בגדים מקומטים והחזרתם למצבם הקודם כשהם פלס ומעליהם צווארון עגול, מבלי שהם נראים כמי שנעשה בהם שימוש בעבר. לכן, המכשיר מאד חיוני לבית בו גרים חיילים, בעלי עסקים וכל אדם אחר שלובש מדי שרד באשר הם. כיצד מומלץ לבחור מכשיר זה? במאמר שלפניכם אנו מספקים את כל הכלים לדעת כיצד לעשות זאת.

מהירות הגיהוץ – התנאי הראשוני לבחירה

מהירות הגיהוץ נמדדת ביחידות של גרם לדקה. האובייקט אותו שוקלים הוא משקל האדים הנפלט, כשהמהירות נמדדת ביחידות זמן של דקה. מכשיר של 340 גרם לדקה נחשב מגהץ קיטור מהיר, בעוד מכשיר של 40 גרם לדקה נחשב מכשיר איטי. המשמעות: הבגד ייושר מהר יותר במכשיר הראשון גם אם העובד אינו מומחה גיהוץ מיומן.

גודל טנק המים – המקביל של תא הדלק במכונית

מכוניות עם טנק גדול נהנות מאי מילוי דלק למשך פרק זמן ארוך יותר ממקבילותיהן עם הטנק הקטן (בהינתן שקצב הצריכה זהה בשתיהן והיקף הנסיעות של 2 הנהגים אותו דבר). כך בדיוק עובדים גם מגהצי קיטור. הם מייצרים אדים באמצעות הרתחת מים שמולאו מראש בטנק המגהץ. מגהץ קיטור עם טנק גדול יצריך פחות מילויים מחדש במהלך משימת גיהוץ אחרי כביסה. מגהץ עם טנק קטן שנבחר בשביל לטפל באופן קבוע ב- 2 זוגות מדים, חליפת שרד של בעל עסק או פקיד וכד' מהווה קנייה לא כלכלית ולא אחראית כי הטנק ייגמר במהלך המשימה עצמה וייצור חוסר נוחות למשתמש.

בטיחות – מדובר במכשיר רותח העלול להסב כוויות

על מנת להימנע מתרחיש זה אתם חייבים להגן על עצמכם עם עזרי בטיחות המצורפים למגהץ. אמצעי העזר שאנו סבורים כי הוא ממש חובה לכל משתמש – מקום להניח את המגהץ כאשר הוא רותח. אם תניחו אותו על רצפה, שולחן וכד' מטבע הדברים הם ייהרסו בגלל טמפרטורת המגהץ. לכן, לקרש המגהץ חייב להיות מצורף מעמד אנכי להנחת המגהץ (אידאלי כשמדובר במגהץ בצורת שפופרת עם חוט) או חור מגרעת בקצה הקרש (אידאלי למגהץ נייד או עם חוט חשמל מאד ארוך). זכרו כי הבטיחות היא חלק אינטגרלי משגרת העבודה שלכם!