מה אפשר לעשות כאשר מצבר הרכב מת?

זה קורה כמעט לכל בעל רכב לפחות פעם אחת: אתם יוצאים אל המכונית, מסובבים את המפתח, ואינכם מקבלים דבר מלבד לחיצות או צליל סיבוב איטי. זהו, המצבר שבק חיים ואינו מסוגל לעבוד יותר.

המצבר הוא הלב של הרכב. הוא למעשה מספק את החשמל הדרוש על מנת להניע את הרכב ועל מנת שכל חלקי הרכב השונים יעבדו בצורה תקינה. לכן, כאשר המצבר אינו תקין, לא ניתן לעשות שימוש ברכב ויש לפעול מיידית על מנת שתוכלו לשוב ולהשתמש בו.

כמובן, אתם יכולים למצוא שירותים ניידים של פנצריה 24 שעות אשר מספקת גם מצבר עד הבית ומאפשרת לכם לקבל את המצבר החדש בצורה מהירה ובהתקנה נוחה במקום בו אתם נמצאים, בין אם זה בבית, בעבודה או אפילו בצד הדרך. אך לפני שאתם מזעיקים אותם, קראו את המאמר עד סופו ותקבלו מידע חשוב שיעזור לכם מאוד.

מה הלאה? האם צריך ללכת לקנות מצבר חדש?

לא בהכרח. אתם יכולים להשתמש ברכב אחר או לחבר כבלים למצבר של רכב אחר כאשר אתם משתמשים במקור כוח חיצוני, כמו מערכת חשמל של מכונית אחרת או מצבר, כדי להתניע את הרכב שלכם. משם, האלטרנטור של הרכב יכול להשתלט עליו.

במקרים רבים, המכונית תידלק ממש ותעבוד בסדר מנקודה זו ואילך. עם זאת, ישנם מקרים שבהם הזנקה לא מספיקה, ותצטרכו להחליף את המצבר.

איך אפשר לדעת בוודאות האם צריך להחליף את המצבר?

קשה לדעת במדויק האם המצבר במצב של כשל ללא בדיקת עומס, מה שמבצעים אנשי מקצוע עם ציוד מיוחד. הציוד המיוחד הזה מעמיד את המצבר ומערכת הטעינה בעומסים, כלומר מדמה אביזרים שונים השואבים ממנה כוח, בזמנים שונים. פעולה זו עוזרת לקבוע אם הבעיה נעוצה במצבר או במערכת הטעינה מכיוון שלעתים קרובות יש להם תסמינים דומים. לאחר הבדיקה הזו איש מקצוע יוכל לתת לכם את ההכוונה המדוייקת ולומר לכם האם אכן הגיע הזמן לרכוש מצבר חדש ולהחליף את המצבר הישן או שמדובר בתקלה אחרת ואתם עדיין יכולים להמשיך לעשות שימוש במצבר הרכב הישן שלכם.