מה ההבדל בין טונר למדפסת מקורי לבין טונר תואם?

בשנים האחרונות השוק מוצף במותגי מדפסות, דגמים וגדלים שונים. וכן במחירים אטרקטיביים. הדילמה העיקרית העומדת בפנינו היא האם לבחור בטונר מקורי או טונר למדפסת תואם? או אולי ממוחזר? במאמר זה תקבלו מידע מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים מדפסת? מהם העלויות של הטונר המקורי לעומת התואם? מה ההבדלים שבין טונר מקורי לטונר תואם?

מה חשוב לדעת לפני רכישת מדפסת?

  • לפני רוכשים מדפסת, חשוב להבין מה יהיה השימוש במדפסת? מה יהיו כמויות הדפים אשר יודפסו? מה תהיה סוג ההדפסה? טקסטים או תמונות?
  • מדפסת לשימוש ביתי לא חייבת להיות האיכותית והיקרה ביותר.
  • מדפסת לשימוש משרדי תצטרך להיות איכותית יותר ומהירה.
  • עלויות טונר למדפסת מקורי וטונר תואם

מדוע טונר תואם זול יותר מטונר מקורי?

טונר למדפסת מקורי מיוצר על ידי יצרן המדפסות ומחירו יהיה יקר יותר מבין האפשרויות. היצרנים מציעים את המדפסות למכירה במחירים נמוכים, כדי להבטיח לעצמם רווחים ממחירי הטונר המקורי. טונר מקורי יהיה איכותי ויתאים למדפסת כמו כן תינתן אחריות יצרן למוצר,שימוש בטונר מקורי ימנע תקלות עתידיות. לעומת זאת טונר תואם או חליפי לא ישא את שם המותג, הוא יהיה זול יותר משמעותית. הטונרים יהיו דומים ויהיה קשה להבדיל בניהם, אך האיכות תהיה שונה. אבקת הטונר בטונר תואם עלולה לפעמים לסתום את ראש ההדפסה,דבר שעלול לגרום נזק למדפסת. מהירות המדפסת בעת שימוש בטונר תואם עלולה להאט. אך יחד עם זאת אפשר למצוא טונר למדפסת תואם שיענה על הדרישות שלנו גם אם הוא אינו מקורי ובכך נחסוך מאות שקלים.

לסיכום, טונר תואם כדאי לקנייה רק במקום מורשה, אמין, בעל מוניטין, בו ניתן לקבל ייעוץ מאיש מכירות מקצועי, הדרכה, שירות טוב ואפילו משלוח עד בית הלקוח. בדקו מהי כמות הדפים אשר ניתן להפיק? השוו מחירים בצורה חכמה ודאגו להתאמה מדויקת של הטונר התואם למדפסת שלכם. במדפסות לייזר באופן כללי השימוש בטונר, יעיל יותר, חסכוני, ניתן להפיק כמות דפים גדולה אשר מודפסים ממחסנית טונר אחד.