מומחים ביצירת בתים מעוצבים עונים על שאלות ותשובות בנושא פינות אוכל ועיצוב חללים מרכזיים בבית

פינות אוכל ביתיות הן חדרים מעוצבים אשר רמתם חייבת להיות גבוהה מאד בשני מישורים:

דקורציה – פינת האוכל צריכה להיראות טוב ולהשתלב יפה עם המוטיבים של הבית.

עמידות – על פינת האוכל להכיל מזנונים, שולחנות וכסאות עמידים לאורך זמן, עשויים ללא חת.

מאמר המידע שלפניכם יסייע לכם לגבש תבנית עיצובית לפינת האוכל ולחלל המרכזי בבית.

פינת האוכל היא חדר גדול ומורכב: ממה מומלץ להתחיל כשמתכננים את העיצוב?

אנו ממליצים להתחיל מאזור הישיבה, השולחן והכסאות. זה, למעשה, לב פינת האוכל, אולם ממש לא החלק היחידי. אתם תצטרכו לחשוב גם על רעיון למזנון הכולל ארונות ייעודיים (משקאות, צלחות, כוסות וסכו"ם מהודרים לחגים וכד'), וכן על קירות גישה ליתר החדרים. למשל, אם יש גבול עם המטבח, שווה לחשוב על הריסת 2/3 קיר בשביל לבנות שליש מזנון הגשה ממנו לפינת האוכל.

כיצד משלבים רכיבים של פינת אוכל כך שייראו אחידים?

עליכם לחשוב על 2 עקרונות: סגנון וצביון עיצוב. סגנון העיצוב נובע מהדקורטיביות של הבית: בורגנית או בסגנון כפרי. בעוד הראשונה מתאפיינת בצורות מלבניות חדות ובקדקודים נראים לעין, השנייה מתאפיינת בצורה העגולה והאליפטית, אך גם בפיתוחים על הדלתות והארונות המסמלים את העיצוב הקלאסי הכפרי. באשר לצביון, עליכם לחשוב האם פינות אוכל מעוצבות תחת אחריותכם תהיינה בעיצוב מודרני וחדשני מבוסס לבן או בעיצוב של פעם, וינטאג', מבוסס חום, כתום וצבעי עץ נוספים? כל רכיב בפינת האוכל שלכם, כולל גופי תאורה שיהיו בה, כורסאות ישיבה או כל דבר דומה צריך להתבסס על עקרונות עיצוב אלו.

אומרים שביצוע טעות בצבע או בצורה עלול להביא למיקוד יתר באזור הטעות. כיצד נמנעים מכך?

אתם ודאי מדברים על מצב בו פינת האוכל אינה מגובשת בחלק העיקרי שלה, בעוד בצדדים יש כל מיני זרזים הגונבים את תשומת הלב. זה עשוי לקרות בעיקר כאשר בחרתם רכיבים גדולים או קטנים מדי לחדר המיועד. זה לא שהם לא ייכנסו ולא יוכלו להיות נוכחים בחדר. העניין הוא שמרגע כינון השגרה שלכם אתם תחושו שמשהו חסר ברמה הדקורטיבית. לדוגמה, בתים מעוצבים בהם משקוף הדלת עבה מאד והוא מכניס את האורחים לחדר קטן צפוי לגנוב תשומת לב ממרכז החדר, מה שמשקוף דק בצבע עדין לא היה עושה. כך גם ניתן לומר על חדר מאד גדול אותו בוחרים לעבות עם שולחן קטן, חלון דק או ידית דלת בעלת ממד קטן. במקרה כזה החדר פשוט לא ייהנה מהשפעות עיצוביות וירגיש לכם כמו ביום הכניסה לבית, כשהוא עקר וריק.