מחזור משכנתא

כל אדם אשר נוטל משכנתא יכול לראות כיצד המשכנתא שלו, אשר בהתחלה היתה משתלמת מאוד, הפכה עם השנים ליקרה במיוחד בשל שינויים שונים בכלכלה ובבנקים השונים. אדם אשר מבין כי המשכנתא שלו הפכה ליקרה מידי, יכול לפתוח את תיק המשכנתא ולשנות את מסלול המשכנתא בצורה פשוטה. תהליך זה נקרא "מחזור משכנתא". מחזור משכנתא הוא תהליך בו האדם ניגש לבנק, מבקש לפתוח את תיק המשכנתא ולבצע בו שינויים אשר יהפכו את המשכנתא למשתלמת ונכונה נכון לאותו הרגע. אם גם אתם רוצים לבצע מחזור משכנתא, קראו את המאמר הבא אשר יעניק לכם מידע רב מאוד על נושא זה.

האם בכל מקרה משתלם לבצע מחזור משכנתא ?

ישנם אנשים רבים אשר סבורים כי בכל מקרה משתלם לבצע מחזור משכנתא אך לא כך הם פני הדברים. מחזור משכנתא הינו תהליך אשר בעת ביצוע שלו הבנק גובה עמלה וישנן גם קנסות במשכנתא על פרעון מוקדם, כמו כל דבר אחר אותו מבצע הבנק. לכן, לא בכל מצ"ב משתלם לבצע מחזור משכנתא, רק במקרים קיצוניים בהם המשכנתא הפכה להיות לא משתלמת כלל ועלות העמלה הינה זניחה לעומת השינויים אותם ניתן לבצע בתיק המשכנתא. לכן, אם אתם לא מבינים מספיק בתחום מומלץ להיעזר באנשי מקצוע מומחים לפני שאתם מבצעים מחזור כדי לדעת האדם זה בכלל משתלם.

כל כמה זמן ניתן לבצע  מחזור משכנתא ?

ברוב המקרים, ברגע שבו אתם נוטלים את הלוואת המשכנתא אתם סוגרים על מסלול הקובע גם כל כמה זמן אתם יכולים לבצע מחזור משכנתא. כיום רבים סוגרים מראש כי בכל 5 שנים יוכלו לבצע מחזור אך פעמים רבים השינויים הם לא כל כך קיצוניים או משמעותיים והם כלל לא  מבצעים את המחזור.