מידע חשוב על מצבר הרכב שלכם

בעוד שהוא מפעיל את המכונית שלכם ומאפשר לכם להשתמש בה, המצבר יכול גם לגרום לטרחה קלה כשצריך להזמין מצבר עד הבית ולהחליף אותו. יחד עם זאת, בניגוד למצבים של פנצ'ר המצריכים פנצריה 24 שעות ומגיעים ללא התראה מוקדמת וללא שתוכלו למנוע זאת, אם תשקיעו מאמצים לשמור על המצבר, תוכלו להאריך את חייו בצורה די משמעותית.

איך תוכלו לעשות זאת? קראו את המאמר הבא ותמצאו כמה קטעי מידע חשובים שעליכם לדעת על המצבר שלכם.

מה יכול לגרום להתרוקנות של המצבר?

  • מצבר רכב נמצא בסיכון להתרוקן במזג אוויר קר, וכאשר הוא אינן בשימוש במשך תקופה ארוכה, לדוגמא – מה שקרה בשנתיים האחרונות לבעלי רכבים רבים בזמן סגרי הקורונה.
  • רוב המצברים מחזיקים מעמד בין 3 ל 5 שנים, אבל הכל תלוי בתנאים שבהם הם נשמרו ובאופן הנהיגה במכונית. אם המצבר שלכם כבר בן 3 שנים, כדאי לבצע בדיקות תקופתיות על ידי מומחים בכדי לדעת מראש מתי הגיע הזמן להחליף אותו.
  • קחו את המכונית שלכם לנסיעות ארוכות יותר כדי לטעון את המצבר. אם רוב הנסיעות שלכם הן קצרות מאוד, כדאי לפחות פעם בשבוע לנסוע עם הרכב לחצי שעה ויותר כדי לאפשר הטענה של המצבר. אם המכונית לא פועלת לאורך זמן, המצבר לא מקבל מספיק זמן להיטען מחדש.
  • כדי לשמור על המצבר תקין כדאי להתניע את המכונית פעם בשבוע ולתת לה לפעול במשך 15 דקות לפחות, במקום מאוורר היטב. לעולם אל תשאירו את מנוע המכונית פועל בחלל סגור כמו בחניה מקורה פרטית, מכיוון שהדבר עלול לגרום להצטברות קטלנית של גז פחמן חד חמצני.
  • אתם יכולים לשכוח מזה בקלות, במיוחד ברכבים ישנים שלא נותנים התראה על כך, אבל לעשות בדיקה מהירה של רכיבי החשמל לפני שאתם יוצאים מהמכונית הוא הרגל טוב. ודאו שכל האורות, המגבים, תנורי החימום, מערכות הניווט ומערכות המולטימדיה כבויות לחלוטין, מכיוון שהם עלולים לרוקן את המצבר בזמן שאתם לא ברכב ולא מודעים לכך בכלל.