מידע שכדאי לדעת על משכנתא

רובינו שומעים את המילה משכנתא וחושבים שהעניין מורכב ובלתי אפשרי עוד לפני שאנו מבינים מה בעצם אומרת המילה משכנתא. משכנתא היא סוג של הלוואה בשווי סכום כספי גבוהה. אנשים מעוניינים לקחת משכנתא בדרך כלל על מנת לרכוש עסק, דירה, שיפוץ או קניית שטחים. אצל רובינו זו השקעה חד פעמית וההחלטה החשובה בחיינו. אנשים המתגוררים בשכירות משלימים באופן קבוע כל חודש את דמי השכירות אך הנכס לא ברשותם, מה שנקרא "כסף מבוזבז", ולמען האמת בהחלט חבל עליו. בעזרת לקיחת משכנתא ופריסתה לתשלומים המתבצעים במשך שנים ניתן לשלם סכום בדיוק כמו שכר דירה ולאחר ההחזר הנכס הופך להיות בבעלותנו הפרטית.

משכנתא- לא מסובך כמו שחשבתם

עד כה נשמע בר- ביצוע, אך יש עוד דברים חשוב לדעת. משכנתאות ניתן לקבל בבנקים ובחברות ביטוח שונות העוסקות בהלוואות. מכיוון שלקיחת משכנתא היא צעד גדול רציני, רק ברגע שיש בידנו הון עצמי של כ-30% ניתן לקבל אישור למשכנתא.

בדרך כלל רוב האנשים כשהם שומעים על משכנתא הם מיד מתחילים להתבלבל ולסבך את העניין, ולמען האמת הנושא לא כל כך מסובך. ראשית יש להבין  שללקיחת משכנתא יש השלכות על המשך חיינו בתחום הפיננסי ובכל הקשור להוצאות החודשיות השוטפות. העניין רק נראה כה מסובך מפני שיש כמה סוגים של משכנתאות, ועל מנת להימנע מבלבול שקורה לרוב לכולם וכדי שלא לקבל החלטה שגויה רצוי לעשות בירור מקיף אצל חברות ייעוץ משכנתא שיסיעו לנו בתהליך ולהסביר את הסיבה בגללה אנו מעוניינים לקחת משכנתא. ברגע שיועץ המשכנתאות ידע את הנסיבות הוא יוכל מיד להתאים עבורכם את המשכנתא המתאימה ביותר.

כך נדע בבטחה שאנו עושים את העסקה הנכונה בלב שקט. חשוב לדעת שכל יועץ משכנתאות פרטי הוא לא כמו היועצים היושבים בבנקים הם עובדי הבנק וירצו להתאים הלוואה דרך הבנק בו עובדים, לכן מומלץ לפנות ליועץ שני מחוץ לבנק על מנת לקבל חוות דעת נוספת- אין לחשוש משאילת שאלות ומיקוח על סכומי ההחזר והריבית במשך כל חודש. ההחזר מתפרס על גבי כמה שנים ויש לפעול לפי שיקול דעת.