מקבץ טיפים לתכנון בתים מעוצבים

בתים מעוצבים צריכים להיות מתוכננים על ידיכם עוד לפני שהקבלן הניח את הפיגום הראשון על הקרקע. זוגות רבים אומרים לעצמם "קודם כל נבנה, אחר כך נחשוב על העיצוב", וזו טעות משום שכל אחד מכם כנראה יראה אחרת את פני הדברים, ויהיה לכם קשה להגיע להסכמה אחר כך. הצעד החכם יותר הוא כבר עכשיו, כשאתם עוד עוסקים בסוגיית המימון, לתכנן כיצד הבית ייראה. כאשר שוקדים על תכנון כזה, יש לקחת בחשבון את עיצוב קירותיו החיצוניים של הבית, כולל הדלת והחלונות, וכן את עיצוב החדרים: אלו אריחים יהיו על הקירות ועל הרצפה, ומה יהיו הצורות הדומיננטיות במרחב: העגולות או המרובעות (זה חשוב כאשר בוחרים חלון, דלת, ארון או כל התקן סטטי קבוע אחר).

טיפ מס' 1: חלקו את נושא העיצוב לסגנון וצביון

סגנון הוא דגם מוקטן של העיצוב המקובל ב- 2 צורות יישוב עיקריות: הכפרית והבורגנית. בית אשר בדרך כלל ימוקם בצורת ישוב בורגנית יתבסס על דלתות וארונות מלבניים, כולל משקופים ומסגרות, חלונות בלגיים, ומעקות ומדרגות עם זוויות ישרות ולא מתעגלות. לעומת זאת, בית כפרי הוא בית המבוסס על העיגול כצורה דומיננטית: גרם מדרגות מתפתל, משקופי דלתות עגולים, ידיות דלת וארון עגולות, וכד'. מאד חשוב להחליט מה יהיה סגנון העיצוב אליו אתם מכוונים בתים מעוצבים. הצביון מתבסס על הצבעים הדומיננטיים שלהם: האם הם חדישים/מודרניים מבוססי לבן או עתיקים/וינטאג' מבוססי חום.

טיפ מס' 2: עיצוב בסגנון כפרי

עיצוב זה מחייב אתכם לחשוב בשני אפיקים: על הטמעת פיתוחים קלאסיים בכל דלת וארון, גילופים מעוצבים וכד', וכן על הטמעת צורות עגולות היכן שרק אפשר: בידיות הדלתות והארונות ובמשקופים בעיקר. כך, הקלאסיקה של פיתוחי הדלתות והקסם שבצורה העגולה יביאו את כפר האומנים ממש למבואת ביתכם, גם אם הוא ממוקם בלב העיר.

טיפ מס' 3: עיצוב בסגנון בורגני

עיצוב זה יתבסס על רכיבי תאורה לבית חדישים מבוססי מנורות LED, משקופים ושולחנות מלבניים על זוויות מזדקרות, ועיצובים חלקים ככל האפשר: דלתות פורמייקה ללא פיתוחים למשל יהיו מושלמות לכזו תבנית עיצובית. העיצוב הבורגני הוא עיצוב אשר שם אתכם הכי קרוב למודרנה, משום שרוב הבתים המודרניים בנויים בסגנון בורגני. יחד עם זאת, ניתן להרכיב בית שהוא גם בעל צבעים עתיקים (צבעי עץ) והוא גם בורגני.

טיפ מס' 4: קביעת הצביון

את הצביון של פינות אוכל מעוצבות, תאי מקלחות ושירותים, כורסאות מעוצבות והסלון עצמו וכל מקום אחר בבית – עליכם לקבוע על פי טעמכם האישי. לא חשוב איזה סגנון בחרתם, ניתן לשלב גם צביון עתיק חופ וגם צביון חדיש ולבן – תמיד, כך שהתוצאה הסופית תיראה מצויין.