מתנה מקורית שבאמת עושה שמח

כשאנחנו מחפשים מתנה לאדם קרוב אלינו, בין אם לכבוד יום הולדת, קבלה לעבודה חדשה או כל אירוע אחר, המטרה שלנו היא לשמח אותו, וככל שאותו אדם קרוב אלינו יותר, כך אנחנו רוצים לשמח אותו יותר, ולהעניק לו מתנה מיוחדת יותר, שגם תשקף את האהבה שלנו אליו, וגם תעניק לו את התחושה הטובה שאנחנו רוצים שתהיה לו. במקרים כאלה, זה לא משנה מה אנחנו רואים על מדפי החנויות, ותמיד נראה לנו ששום דבר לא מספק, הכל נראה די אותו דבר וצריך למצוא מתנה מקורית יותר.

להתאים את המתנה למקבל

ובכן, מתנה מקורית היא לאו דווקא מתנה יקרה, או לחילופין, מתנה שהכנו לבד בעבודת יד קשה וסיזיפית. מתנות מקוריות הן מתנות שפשוט מאוד מותאמות ברמה גבוהה לאהבותיו ורצונותיו של המקבל, כל כך מותאמות שהן נראות שונות לחלוטין מכל מתנה אחרת שהוענקה לו. כך למשל, אם מדובר בגבר שאוהב מאוד כדורגל, ואוהד קבוצה ספציפית בצורה אדוקה, הרי שמתנה ייחודית תהיה קשורה לאהבתו זאת, כמו למשל זוג כרטיסים למשחק העונה של הקבוצה, לעומת אנשים אחרים שפשוט יקנו לאותו גבר, מתנה סטנדרטית לגבר כמו מארזי מתנות לגבר, ויפה ככל שתהיה או יקרה ככל שתהיה, היא עדיין אינה מקורית.

מתנות מוחשיות ובלתי מוחשיות

מתנות מקוריות יכולות להגיע בפורמט מוחשי קרי, חפצים המשקפים אהבה גדולה של המקבל, או משמשים אותו סביב אהבות ותחביבים שלו, ובפורמט לא מוחשי כמו שוברים, מתנות חוויה וכדומה. ככלל, מתנות חוויה נחשבות למתנות מקוריות במיוחד, כמו סבונים בעבודת יד או ערכות מיוחדות, אם כי במרבית המקרים אנחנו אוהבים ללוות אותן גם עם מתנה מוחשית כלשהי שתשמש מעין תזכורת לאותו אדם יקר ביחס למתנה שרכשנו לו, ולאהבה שלנו כלפיו.

תחשבו שונה מהמקובל ומהנהוג

כדי למצוא מתנה מקורית שמתאימה לאדם יקר לכם, אתם רוצים תחילה להגדיר מה הן אהבותיו, מה יכול באמת לשמח אותו ולהפוך את יום הולדתו לאירוע משמח ומיוחד באמת, ובהתאם לכך להחליט על מתנה או סל של מתנות קטנות, שיכולות להעניק לו את ההרגשה הזאת, בלי שום קשר להעדפות האישיות שלכם, ובלי שום קשר למה "שנהוג", או "מקובל".